fot. Carrie Cizauskas/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

ECO Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza w Parku Grabiszyńskim czekać będzie przepyszne jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Ponadto w planach są: zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne.

Pierwsze spotkanie już w tę sobotę (23 maja) o godzinie 10:00. Mamy nadzieję, że impreza przypadnie wam do gustu, bo potrwa aż do 12 września. Wystarczy za każdym razem wziąć ze sobą koce i dobre humory, a jeśli chodzi o resztę to można zdać się na organizatorów.

Partnerem ECO Pikniku jest organizacja Slow Food Dolny Śląsk, która chroni i promuje lokalną żywność oraz rolnictwo, wytwórców manufakturowych i chałupniczych. Slow Food Dolny Śląsk zrzesza nie tylko rolników i producentów, ale także dietetyków, blogerów kulinarnych, kucharzy, publicystów oraz po prostu smakoszy, miłośników dobrego i lokalnego jedzenia. Wystawcy, którzy nazywają się „SFojakami” (członkami lub Mecenasami tej inicjatywy) będą mieć stoiska oznaczone logo organizacji – czerwonym Ślimakiem.

Z kulinarnych ciekawostek, podczas pikniku będzie można spróbować potraw przygotowanych przez Swojski Dym i Korean Chicken. Swojski Dym to mobilna grillo-wędzarnia z pysznymi wędzonymi rybami, polędwiczkami i kaczkami, które każdemu przypomną każdemu wakacyjne jedzenie z lat dzieciństwa.

Znajdzie się również coś dla wielbicieli pikantnej kuchni. Korean Chicken zaserwuje kawałki kurczaka opiekane w chrupiącym cieście, podawane z azjatyckimi sosami. Najpikantniejszy z nich to sos słodko-ostry, przygotowany według koreańskiej receptury. Zdecydowanie delikatniejszy jest łagodny sos sojowo-słodki.

ECO Piknik zamierza kompleksowo zadbać o nasze ciała. Prócz zdrowego jedzenia będzie można spróbować ekologicznych kosmetyków i jogi. Stoisko Tajemnica Orientu będzie promować kosmetyki naturalne przywiezione prosto z Indii. Ich producenci zapewniają, że są one wolne od drogeryjnej chemii i alkoholu, a ponadto urzekają zapachem olejków eterycznych i wosku pszczelego. Podczas Pikniku pojawią się również kosmetyki piwne. Będą one dostępne na stoisku marki Saela. Wyróżnia je wysoka zawartość piwa oraz minerałów takich jak wapń, fosfor czy żelazo.

Ważnym punktem dnia będą warsztaty jogi przeznaczone dla tych, którzy pragną poznać lub pogłębić technikę jogi, spróbować medytacji, pranajamy. Zajęcia są bezpłatne. Rozpoczną się o godzinie 11:30. Poprowadzą je Atena i Karolina ze studia Mandala.

Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych. Będą wielkie dmuchańce, malowanie twarzy, przejażdżki konne, bańki mydlane a także zajęcia sportowe z wykorzystaniem najnowszych metod treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży. Poprowadzą je trenerzy FC Wrocław Academy, którzy na co dzień trenują mistrzów i mistrzynie w kategorii 10-latków. Trening przeprowadzony podczas Pikniku będzie bezpłatny i otwarty dla chłopców i dziewczynek. Zainteresowani będą mogli na stałe zapisać się do klubu.

Więcej informacji na stronie organizatora i w wydarzeniu na facebooku.