W trakcie 9. edycji Europy na widelcu nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zadbała o to, żeby także najmłodsi miłośnicy kuchni i jedzenia znaleźli coś dla siebie podczas tegorocznego weekendu festiwalowego i zorganizowała Kulinarną Noc w Bibliotece.

Wydarzenie odbędzie się w filii nr 1 MBP. W jego ramach dzieci będą mogły spotkać się z autorami książek kulinarnych napisanych specjalnie dla nich, obejrzeć filmy i wziąć udział w zajęciach plastyczno-literackich. Nocowanie w bibliotece zakończy się wspólnym śniadaniem. Zapisy na Kulinarną Noc w Bibliotece rozpoczną się 22 maja i potrwają do 31 maja. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie pod nr 71 347 12 70. Formularz zgody rodziców będzie dostępny na stronie biblioteki od 22 maja.

Między 31 maja a 3 czerwca odbędą się również liczne spotkania i warsztaty kulinarne. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia.

2 czerwca 2017 r.
Spotkania autorskie (dla grup zorganizowanych):
Filia nr 11 MBP (ul. Krzywoustego 286) – Co jeść, jak jeść, jak to wszystko ugotować i nie zwariować? Które kalorie są zdrowe? Jak przygotować własnoręcznie śniadaniówkę? O gotowaniu, spędzaniu czasu razem i kumplowaniu się ze zdrowym jedzeniem opowie Joanna Gorzelińska – autorka, zapracowana mama, propagująca zdrowy styl życia.
MultiCentrum (ul. Powstańców Śląskich 210) – „Granie na bananie” warsztat muzyczny Mateusza Ryczka, który przy pomocy systemu MakeyMakey i nowoczesnego oprogramowania stworzy wraz z uczestnikami zajęć własny sampler, złożony nie z tradycyjnych klawiszy, ale z… owoców i warzyw.

2/3 czerwca 2017 r.
Kulinarna Noc w Bibliotece (obowiązują zapisy)
Filia nr 1 MBP (ul. Sztabowa 98) od godz. 19.00 – zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat:
– spotkanie otworzą goście specjalni – Piotr Bikont i Robert Makłowicz
– warsztaty plastyczno-literackie poprowadzą: Joanna Gorzelińska, Piotr Socha i Łukasz Wyszkowski, Beata Zdęba oraz Sylwia Tracz
– wspólna kolacja
– nocne oglądanie filmów
– nocowanie w bibliotece
– śniadanie

3 czerwca 2017 r. o godz. 9.30 i 12.00
Akademia Młodego Kucharza (obowiązują zapisy)
Warsztat, przy którym dzieci pobrudzą sobie ręce – będą mieszać, przesiewać, a na koniec zjedzą ze smakiem własnoręcznie wykonana potrawę. Mniam…
Filia nr 12 Dworzec Główny PKP (ul. Piłsudskiego 105) – warsztaty kulinarne dla dzieci – prowadzenie Anna Stodolska.
Zapisy dzieci na warsztaty kulinarne będą przyjmowane od 22 maja do 2 czerwca 2017 r. osobiście w Filii nr 12 (dworzec Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105) lub telefonicznie pod nr 71 347 12 61.

31 maja-3 czerwca 2017 r.
Strefa wydawnictw kulinarnych
Możliwość wypożyczenia zbiorów kulinarnych w Filii nr 58 (Mediateka, pl. Teatralny 5) i Filii nr 57 (Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej: http://www.biblioteka.wroc.pl.