Pierwszy dzień czerwca to nie tylko wielka uczta w samym sercu Wrocławia. Tego dnia, podczas biesiady, będziemy wspólnie świętować Dzień Dziecka. Będzie z nami Akademia Młodego Kucharza, Akademia Musicalowa, lodziarnia TONY i zwyciężczyni programu Masterchef Junior, Julka Cymbaluk.

Warsztaty Akademii Młodego Kucharza

Między 13.00 a 17.00 w pobliżu fontanny doświadczeni dietetycy i pedagodzy z  Akademii Młodego Kucharza poprowadzą warsztaty dla młodych kucharzy. W ich towarzystwie dzieci odkryją europejskie smaki oraz zapachy, a także samodzielnie przygotują nie tylko pyszne, ale i zdrowe dania. Zajęcia odbędą się w trzech blokach tematycznych:

13.30 PODRÓŻ do WŁOCH, czyli „prosciutto e melone” w wersji koreczkowej

15.00 PODRÓŻ do GRECJI, czyli sałatka grecka w oryginalnej wersji

16.00 PODRÓŻ do ANGLII, czyli batoniki typu „oat bars” własnej produkcji

Akademia Młodego Kucharza poprowadzi także na festiwalowej scenie quizy. To będzie świetna okazja, żeby poznać tajemnicze zioła, kiełki oraz rozszyfrować nazwy włoskich makaronów. Od tego dnia nie będzie też miała przed Wami żadnych tajemnic piramida zdrowego odżywiania. A jeśli będą quizy to muszą być też nagrody: zwycięzcy otrzymają od Akademii Młodego Kucharza zaproszenia na cykl czterech zajęć kulinarnych, a pozostali uczestnicy vouchery na pojedyncze zajęcia.

Gotowanie na scenie i występy Młodzieżowej Akademii Musicalowej

Na festiwalowej scenie pojawi się także Julka Cymbaluk – zwyciężczyni drugiej edycji Masterchef Junior. Rodowita wrocławianka będzie robić to, co kocha najbardziej, czyli gotować. Na pewno pokaże Wam, jak gotować, aby przyrządzona potrawa była nie tylko pyszna, ale stanowiła pożywienie dla mózgu i mięśni. Nie obędzie się przy tym bez słodkości. Na scenie wraz z Julką pojawi się Raffaele Derosa, ambasador smaków słonecznej Italii z lodziarni TONY. Wspólnie przygotują pokaz lodów SEMIFREDO na bazie polskich regionalnych produktów.

Podczas biesiady będzie z nami także Młodzieżowa Akademia Musicalowa, czyli szkoła założona przez Magdalenę Zawartko, Joannę Kaczmarek i Malwinę Aleksander. Te trzy dziewczyny szkolą młodzież, pozwalając jej odkryć, a następnie rozwinąć swoje uzdolnienia artystyczne. Do tej pory młodzież MAMu mogła zaprezentować swoje umiejętności na przykład podczas wizyty Dalajlamy w Hali Stulecia, Wrocławskiego Kolędowania w Hali Stulecia czy Światowych Dni Muzyki w Teatrze Muzycznym CAPITOL.

Ale to nie jedyne atrakcje, jakie przewidzieliśmy dla dzieci podczas naszego festiwalu. Między 31 maja a 2 czerwca swoje wydarzenia przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna, wrocławskie muzea oraz wrocławski Dworzec Główny PKP.