Do obchodów 11. edycji festiwalu Europa na widelcu przyłączył się wrocławski Dworzec Główny PKP. 2 czerwca, w niedzielę, czyli dzień po wielkiej biesiadzie, zaprosi do siebie najmłodszych festiwalowiczów na liczne warsztaty, pokazy i grę mobilną.

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, aby poznać kulisy pracy wielkiego i tętniącego życiem dworca kolejowego? 2 czerwca będzie to możliwe. I to w towarzystwie prawdziwego kolejarza. Dworzec Główny PKP zaprasza dzieci na dwa godzinne spacery: między 13.00 a 14.00 oraz między 16.00 a 17.00.

Ponadto na placu przed dworcem odbędzie się wielki konkurs malowania lokomotyw, a Kasia Gubała – blogerka i autorka między innymi książki “Wege w kwadrans” – poprowadzi wyjątkowe warsztaty kulinarne “Warzywa górą! Od korzeni po liście”. Znając Kasię, wiemy, że na pewno będzie pysznie i przede wszystkim zdrowo. Spragnionych rywalizacji zapraszamy do dworcowego oddziału Miejskiej Biblioteki Publicznej na grę mobilną “Zielony Kapturek w Bibliotece”.

Ale to nie wszystko. W akcji weźmie także udział Policja i Państwowa Straż Pożarna. Oj, będą emocje, Na dzieci będzie bowiem czekać pokaz radiowozów oraz wozów bojowych. Zapraszamy także do Sali Sesyjnej, gdzie będzie można obejrzeć elektryczne makiety pociągów.

Dzień Dziecka na Dworcu Głównym będzie także dobrą okazją do edukacji, nie tylko kulinarnej. Specjalnie w tym dniu odbędą się warsztaty edukacyjne Honorowych Dawców Krwi PCK oraz warsztaty edukacyjne Bezpieczne wakacje.

Godzinowy harmonogram głównych atrakcji:

12.00–15.00 gra mobilna Zielony Kapturek w Bibliotece

13.00–15.00 konkurs malowania lokomotyw na placu

13.0014.00 i 16.00–17.00 zwiedzanie dworca z kolejarzem  

13.00–14.00 warsztaty kulinarne z Kasią Gubałą „Warzywa górą! Od korzeni po liście”

Organizatorami akcji są PKP S.A. oraz Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. Współorganizatorzy to Biuro Promocji Miasta i Turystyki, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, PKP Intercity S.A., Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK we Wrocławiu, Filia 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.