Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny przyłącza się do festiwalu Europa na widelcu, zapraszając dzieci na warsztaty artystyczne i literackie oraz na wspólne gotowanie z Kasią Gubałą, autorką książek kulinarnych. W programie także rodzinna gra miejska. Najważniejsza zasada? Rodzicom wstęp wzbroniony!

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla najmłodszych szereg atrakcji. Przed nami warsztaty, spotkania autorskie, rodzinna gra miejska i to co w naszym festiwalu najważniejsze – gotowanie.

31 maja (piątek)

Świętowanie rozpoczynamy przedpołudniowymi spotkaniami autorskimi w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:

  • Filia nr 1, ul. Sztabowa 98, spotkanie z Danielem de Latour
  • Filia nr 7, ul. Suwalska 5, spotkanie z Anną Manną Poznańską
  • Filia nr 13, Centrum Innowacji Przejście, ul. Świdnicka 19, spotkanie z Agatą Dobrowolską

31 maja / 1 czerwca (piątek/sobota)

To na co wszyscy czekają, czyli Kulinarna Noc w Bibliotece! To nic innego jak wieczorno-nocne zabawy (start o 19.00, koniec o 8.00 rano następnego dnia) skierowane do dzieci w wieku 7-10 lat. W tym roku spotykamy się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama (Filia nr 11 MBP) przy ulicy Krzywoustego 286.

A co w programie? Przede wszystkim warsztaty literacko-artystyczne prowadzone przez: Agatę Dobrowolską (projektantkę graficzną i ilustratorkę), Annę Mannę Poznańską (autorkę i ilustratorkę), Daniela de Latour (ilustratora), Maxa Skorwidera (ilustratora).

Podczas tych zajęć dzieci między innymi stworzą własną designerską torbę na zakupy, napiszą list do niegrzecznej cioci, która dokarmia dziecko niezdrowymi słodyczami, zastanowią się, jak mogą uratować mózg i serce i nauczą się projektować plakaty kulinarne. A to dopiero początek! W planach jest także spotkanie niespodzianka z Masterchef Junior Julką Cymbaluk.

Dzieci zjedzą także wspólną kolację, będą oglądać filmy, a po tych wszystkich atrakcjach będą nocować w bibliotece na przyniesionych z domu karimatach i śpiworach. A rano oczywiście zjedzą śniadanie. W końcu to najważniejszy posiłek dnia.

1 czerwca (sobota)

Warsztaty kulinarne Zdrowe batony i spółka.

Między 11.00 a 12.00 Kasia Gubała, autorka książek kulinarnych m.in. “Wege w kwadrans” i redaktor naczelna magazynu “Ekostyle” poprowadzi warsztaty kulinarne Zdrowe batony i spółka.

Kasia udowodni Wam, że słodycze wcale nie muszą zawierać cukru. Mało tego, nie dość, że są pyszne, a do tego bajecznie proste w przygotowaniu. Wspólnie z autorką książek kulinarnych dzieci nauczą się przygotowywać zdrowe i pełne witamin słodycze, które następnie będą mogły spałaszować bez wyrzutów sumienia. Ponadto w programie: konkursy z nagrodami i porady dotyczące zdrowej diety u dzieci.

Zapraszamy do Centrum Innowacji Przejście przy ulicy Świdnickiej 19 (Przejście Świdnickie).

Gra miejska Dokąd jedziesz, Paddingtonie

Lubicie misie? No pewnie, że tak! W Dniu Dziecka poznacie wyjątkowego przedstawiciela tego przyjaznego dzieciom gatunku – Paddingtona. Znaki rozpoznawcze? Wielki płaszcz, kapelusz i… walizka. W końcu spotkacie go na dworcu kolejowym. Ale jest jeszcze jedna ważna cecha, która wyróżnia naszego podróżnika. To skołowanie. Miś nie wie bowiem, gdzie chciał pojechać. Myśli i myśli i nie może sobie przypomnieć. A czas goni i kolejne pociągi przyjeżdżają i odjeżdżają. Dlatego pomóżcie Paddingtonowi sobie przypomnieć, dokąd tym razem miały go ponieść jego futrzaste stopy.

Mobilna gra miejska “Dokąd jedziesz, Paddingtonie?” odbędzie się w sobotę 1 czerwca, w budynku dworca PKP Wrocław Główny oraz w Filii nr 12 MBP we Wrocławiu mieszczącej się na I piętrze dworca, ul. Piłsudskiego 105.

Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami.

Uwaga! Do udziału w grze niezbędny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację ActionTrack (do pobrania na systemy Android oraz IOS).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale obowiązują zapisy na stronie www.biblioteka.wroc.pl. Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, 20 maja.