“Miłość do ludzi, dobrego jedzenia, gotowania i natury” – to powód, dla którego w 2016 roku we Wrocławiu powstała marka MrChef. Inicjatywa młodych matek mieszkających w stolicy Dolnego Śląska, które cenią zarówno jakość produktów, jak i ekonomiczne ich wykorzystywanie, jest odpowiedzią na ogromną ilość marnowanego jedzenia, która w Polsce sięga 9 mln ton rocznie.

Jak działa MrChef? Inicjatorzy dostarczają do zamawiających paczki z produktami najlepszej jakości, starannie wybranymi, pochodzącymi od lokalnych, dolnośląskich wytwórców. Projekt może być dobrą alternatywą dla zabieganych osób, które nie mają czasu na zrobienie zakupów w sklepie i wyszukiwanie przepisów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że paczki składają się z idealnie odmierzonych porcji, które wystarczy wypakować i zmieszać, aby przyrządzić posiłek. W ten sposób oszczędzamy czas, nie marnujemy jedzenia, a w lodówce nie zalegają i nie psują się resztki składników, gdy do przygotowania obiadu potrzebujemy na przykład tylko łyżkę sosu czy kilka gram przypraw.

Na stronie internetowej www.mrchef.pl znajduje się cała gama różnorodnych przepisów na dania mięsne, z ryb i owoców morza lub vege. To one stanowią inspirację dla klientów MrChefa i podstawę przygotowania poszczególnych paczek. Poza odmierzonymi składnikami do każdej z nich dołączony jest przepis oraz film instruktażowy, znacznie ułatwiające przygotowanie potraw, na które właśnie mamy ochotę. Ekipa MrChefa, pod czujnym okiem szefa kuchni – Tobiasza Hermana, przygotowuje także tygodniowe menu, które pozwala zaplanować jadłospis i dostawy na dłuższy czas.

Składając zamówienie poprzez stronę internetową MrChefa, możemy określić, czy potrzebujemy składniki na posiłki dla dwojga czy dla całej rodziny oraz przez ile dni chcemy otrzymywać dostawy. W zależności od tego, co planujemy przygotować i w ramach jakiego pakietu, ceny takiego zamówienia rozpoczynają się od 12,90 zł lub 15,90 zł za porcję.

Chociaż marka powstała i jest związana z Wrocławiem, z usług MrChefa mogą korzystać zarówno mieszkańcy Dolnego Śląska, jak i innych części Polski. Dostawa za każdym razem jest bezpłatna i szybka. Produkty dostarczone w paczce na pewno zachowają świeżość. Na czas transportu pakuje się je w oddzielne, zamknięte woreczki i pojemniki otoczone warstwą izolacyjną i lodem żelowym.