Smaki Wrocławia to oficjalny serwis festiwalu Europa na Widelcu, od 2009 roku organizowanego w stolicy Dolnego Śląska.

Na co dzień zajmuje nas wszystko, co dotyczy lokalnej kuchni. Dostarczamy wam najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach związanych z wrocławską gastronomią oraz o ciekawych miejscach na kulinarnej mapie Wrocławia. A skoro apetyt rośnie w miarę jedzenia, przybliżamy także tutejszą kuchnię i prezentujemy jej flagowe potrawy. Ponieważ na to, co jest dziś, składa się również to, co było w przeszłości, interesują nas historyczne aspekty wrocławskiej kuchni regionalnej, jej korzenie i rozwój.

Przynajmniej raz do roku, podczas festiwalu Europa na Widelcu, kuchnia dolnośląska staje się dla nas elementem większej całości. Regionalne produkty układamy na stołach obok dań chociażby z Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Ukrainy, Hiszpanii, Francji, czy Niemiec. W ten sposób zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wielkiej biesiadzie na wrocławskim Rynku.

Europa na Widelcu to przede wszystkim wielka biesiada na wrocławskim Rynku, którą szczegółowo dla was relacjonujemy. To w naszym serwisie znajdziecie najświeższe aktualności związane z programem festiwalu, nadchodzącymi atrakcjami, konkursami i festiwalowym menu. W sekcji „przepisy” zdradzamy wam nawet receptury najlepszych szefów kuchni!

Portal Smaki Wrocławia tworzą ludzie, których ulubionym miejscem w domu jest kuchnia. Piszemy dla was artykuły, jeździmy z kamerą do najsmaczniejszych zakątków Dolnego Śląska i odwiedzamy z aparatem apetyczne zakątki Wrocławia.

Jeśli chcesz dać nam znać o jakimś kulinarnym wydarzeniu lub chcesz byśmy dowiedzieli się o nowym miejscu na kulinarnej mapie Wrocławia – pisz do nas na adres: redakcja@smakiwroclawia.pl

Można też śledzić nas w innych miejscach: