Kurna Chata

Wrocław słynie nie tylko z pięknego Rynku czy wielu wspaniałych zabytków. Znaleźć tu można także wiele miejsc, w których można smacznie zjeść. Jeśli masz ochotę na typową polską kuchnię, koniecznie powinieneś odwiedzić Kurną Chatę, znajdującą się w samym sercu stolicy Dolnego Śląska.

To miejsce, którego niezwykły klimat poczujesz już od chwili przekroczenia progu.
Po przejściu przez drzwi przeniesiesz się do staropolskiej, wiejskiej chaty. Jeśli masz ochotę skosztować tradycyjnej polskiej kuchni – trafiłeś we właściwe miejsce.
W Kurnej Chacie można zasmakować pysznego bigosu, placków ziemniaczanych, czy różnego rodzaju pierogów. Do wyboru jest też wiele smacznych zup.
Dania podane w garnuszkach i rondelkach jeszcze bardziej podkreślają „swojski”, niczym domowy klimat. Na wielkość serwowanych porcji z pewnością nie można narzekać. Zaspokoisz tu nawet największy głód. Dodatkowo możesz wybierać spośród różnorodnych napitków. W Kurnej Chacie skosztujesz zarówno regionalnego piwa, jak i wina, czy najprawdziwszego staropolskiego miodu. Kurną Chatę warto odwiedzić, jeśli masz ochotę zjeść smacznie i niedrogo. Jest to także idealne miejsce, do którego możesz zabrać przyjaciół z zagranicy, żeby mogli posmakować typowej polskiej kuchni.