W związku z bardzo dużym zainteresowaniem organizowanym przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 projektem wydania książki z przepisami mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, przedłużamy termin nadsyłania przepisów do 28 grudnia 2015 roku!

Dotychczas otrzymaliśmy blisko sto przepisów i fotografii, czekamy na kolejne! Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu również dzieci. Przepisy można wysyłać mailowo, na adres literatura@wroclaw2016.pl lub pocztą tradycyjną, na adres Biuro Europejskiej Stolicy Kultury, ul. Ruska 46b, 50-079 Wrocław. Wśród autorów zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

A już 21 listopada, w Dniu Życzliwości, gościem programu Dzień Dobry TVN będzie Beata Śniechowska, ambasadorka Wrocławskiej Książki Kucharskiej, blogerka, gospodyni programu „Teraz kuchnia”, szefowa kuchni Burda Food Center we Wrocławiu, zwyciężczyni II edycji programu kulinarnego MasterChef TVN. Będzie gotować, ale też opowie o swoich ulubionych rodzinnych przepisach i przygotowaniach do wydania naszej książki. Oglądajcie jutro od 8.30!

Wrocławska Książka Kucharska to zbiór domowych przepisów wrocławian i Dolnoślązaków, urozmaicony zdjęciami, opowieściami, wspomnieniami – historia powojennego Wrocławia od kuchni. Jej premiera planowana jest na 3 czerwca 2016 r. podczas Festiwalu Książki Kulinarnej, który towarzyszy „Europie na widelcu”, jednej z najważniejszych wrocławskich imprez plenerowych.