Restauracja Alyki przygotowała specjalne menu, którego tematem przewodnim jest Polska. Nasza rodzima kuchnia jest bardzo popularna nie tylko u nas, ale również w całej Europie. Wychodząc z założenia, że Polacy nie Gęsi i swoją kuchnię mają, szefowie kuchni zaprezentują ojczyste dania wyróżniające się na tle innych potraw z całej Europy.

 

Przystawka:
Tatar z ligawy wołowej z dodatkami – 21zł

Dania główne:
Policzki wieprzowe duszone w pomidorach i lubczyku, puree ziemniaczane, nowalijki – 26zł
Pęczotto z grasicą, kasza pęczak, warzywa korzeniowe – 28zł

Deser:
Pianka różana z polskich róż na ciasteczku czekoladowym i z białą czekoladą – 14zł

 

Restauracja Alyki to miejsce, które powstało z miłości do jedzenia i podróżowania. Jednym z takich miejsc była zatoka Alyki na greckiej wyspie Thassos, gdzie w kameralnej, rodzinnej tawernie można zasmakować niesamowitych dań kuchni greckiej. To właśnie w Alyki zakiełkowało marzenie o własnej restauracji, w której ciepła atmosfera i wyjątkowe wnętrze pozwalają na chwilę relaksu. Efekt poszukiwań zarówno tych kulinarnych, jak i podróżniczych znajduje odzwierciedlenie w karcie menu. W ofercie Restauracji Alyki znajdują się zarówno dania kuchni polskiej, jak i dania inspirowane licznymi podróżami, których smak za każdym razem przywołuje miłe wspomnienia wakacji.
Twórcy restauracji co roku starają się brać udział w najważniejszych wydarzeniach polskiej i wrocławskiej gastronomii. Restauracja Alyki to wielokrotny laureat festiwalu Restaurant Week Polska.

Restauracja Alyki
ul. Powstańców Śląskich 95, bud. Sky Tower
(niezależne wejście od ul. Powstańców Śląskich)
www.alyki.pl