Jesienią na naszych stołach króluje dynia. Nic więc dziwnego, że o tej porze roku powstaje coraz więcej inicjatyw i wydarzeń, które na pierwszym miejscu stawiają właśnie to warzywo. Jednym z nich jest Dolnośląski Festiwal Dyni.

W niedzielę – 8 września – w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego dominować będzie kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą odbywającego się w tym dniu Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. Jeśli jesteście jej fanami, nie może Was tam zabraknąć.

W Ogrodzie Botanicznym podczas Festiwalu pojawią się najbardziej imponujące i te nieco dziwne okazy dyni. Hodowcy i ich plony wezmą udział w konkursach, które będą stanowiły jedną z głównych atrakcji wydarzenia. Ile waży największa dynia? Jaki najdziwniejszy kształt przybrały w tym roku te warzywa? Jakie dania z dynią w roli głównej okażą się najsmaczniejsze? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas niedzielnego spotkania. Poza konkursami na największą i najdziwniejszą dynię we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się również plener plastyczny “Dyniowe naczynia”, konkurs na najlepsze dyniowe przebranie oraz występy zespołów i liczne zabawy.

Z najrozmaitszymi propozycjami przyrządzania dań na bazie dyni będzie można zapoznać się w kawiarni Caffe Flora przy placu z fontanną. Może kogoś z Was zainspirują? Organizatorzy zapraszają do przynoszenia własnych dyniowych potraw.

W godzinach trwania Dolnośląskiego Festiwalu Dyni, tj. od 10:00 do 18:00, działał będzie kiermasz. Zapraszamy także do udziału w kiermaszu, na którym wyjątkowe pamiątki, artykuły tematyczne oraz swojskie przysmaki.