Dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają świąteczno-zimowy nastrój! Za tydzień – 17 listopada – w centrum Wrocławia ruszy tradycyjny, dziesiąty już Jarmark Bożonarodzeniowy. Z okazji jubileuszu nie zabraknie nowości. Również tych kulinarnych.

Świat bajek dla dzieci, budki z piernikami i przekąskami, duża, błyszcząca choinka. Z takimi właśnie atrakcjami mogliśmy spotkać się na przedświątecznym Jarmarku w poprzednich latach. Nie zabraknie ich i tym razem. Organizatorzy przygotowali jednak wiele nowości.

Co w menu?

Jarmark Bożonarodzeniowy nie mógłby istnieć bez aromatycznego grzańca w kolorowych, świątecznych kubkach. Jak co roku na wrocławskim Rynku stanie Świąteczny Wiatrak, w którym ponownie zagoszczą rozmaite rodzaje grzanego wina. W drewnianych budkach będziemy mogli kupić piernikowe domki i choinki, które powiesimy na świątecznym drzewku lub podarujemy bliskim. Wystawcy przygotują słodkie kołacze, owoce w czekoladzie oraz czekoladki w rozmaitych kształtach. Pojawią się też pieczone kasztany, węgierskie wędliny, a także coś z kuchni polskiej: tradycyjny bigos, rogale świętomarcińskie, pajdy chleba ze smalcem, sery i mięsa.

Jarmark stanie też na Placu Solnym

Już nie tylko Rynek, ul. Świdnicka i ul. Oławska będą centrum zainteresowania przed Bożym Narodzeniem. Budki handlowe staną w tym roku także na pl. Solnym. W tej części Jarmarku główną atrakcją będzie domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można napić się czegoś ciepłego, a także Zimowy Labirynt.

Z głośników, jak co roku, zabrzmią świąteczne utwory. Prawdziwie świąteczny klimat zapanuje na Rynku 1 grudnia, kiedy powitamy Świętego Mikołaja i oficjalnie zapalimy lampki na choince.

Jarmark potrwa od 17 listopada do 22 grudnia. Budki handlowe i pozostałe atrakcje będą czynne codziennie od 10:00 do 21:00.