W obronie jedzenia / In Defense of Food
reż. Michael Schwarz, USA 2015, 78′

trailer: https://vimeo.com/208464296

„W obronie jedzenia” to tytuł jednej z bestsellerowych książek Michaela Pollana – amerykańskiego pisarza, dziennikarza, działacza społecznego i profesora dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Film jest udaną ekranizacją tej głośnej książki, która dla aktywistów żywieniowych na całym świecie stanowi rodzaj biblii.

Reżyser filmu, Michael Schwarz, spotkał się już z Pollanem w 2009 roku, na planie filmu Owoc pożądania (The Botany of Desire). Tym razem ruszyli wspólnie w podróż po całym świecie, by dotrzeć do sedna jednego z najprostszych możliwych zagadnień: co tak naprawdę powinniśmy jeść? Na swojej drodze spotkali przedstawicieli różnych kultur, narodów i tradycji żywieniowych. Pomogło im to nie tylko odpowiedzieć na to podstawowe pytanie, ale też sformułować kilka prostych zasad opartych na zdrowym rozsądku, których przestrzeganie sprawia, że jedzenie staje się źródłem zdrowia, siły i po prostu codziennej przyjemności.

Michael Pollan związany jest z „The New York Times Magazine”, specjalizuje się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Jest autorem kilku bestsellerowych książek i o jedzeniu. Jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najbardziej poczytnych książek w USA. Polskie wydanie ukazało się w 2010 roku – podobnie jak „Jak jeść. Przewodnik konsumenta” („Food Rules. An Eater’s Manual”).

Kup lub zarezerwuj bilet